Botoks powiększanie ust

Jednym z bardzo często wykonywanych zabiegów kosmetycznych jest wykonywanie powiększania ust. Istnieje wiele różnych metod na wykonanie tego zadania.Materiały, które są stosowane do tego zadania i realizujące botoks powiększanie ust mogą być zarówno naturalne jak i sztuczne.

Jakie materiały są stosowane do realizacji powiększania ust?
1. Kwas hialuronowy – Jest to naturalny składnik, który jest w pełni bezpieczny, nie powodujący żadnych efektów ubocznych oraz w pełni przyswajalny przez organizm. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że efekty widać praktycznie od razu. Podczas tego zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie takie jakie używają stomatologowie. Zabieg ten ma działanie silnie nawilżające, a przed samym zabiegiem nie wolno stosować środków znieczulających.

2. Tłuszcz własny – Zwykle pozyskiwany jest w przypadku realizacji liposukcji. Można go wprowadzić w przypadku nakłuwania ust bądź też operacji plastycznej. Zwykle jednak ten sposób na powiększanie ust staje się coraz mniej popularny.

3. Botoks – jest to substancja pochodzenia chemicznego, która wytwarzana jest przez niektóre rodzaje bakterii. Niestety ta metoda pomimo swojej popularności posiada również pewne wady ponieważ z wiekiem pogarsza rysunek ust. Jeśli chodzi o jej wstrzykiwanie to zwykle realizuje się to w podobny sposób jak kolagen czy też kwas hialuronowy. Najczęściej botoks jeśli chodzi o powiększanie ust działa z pewnym opóźnieniem bo zazwyczaj po upłynięciu kilku dni od daty zabiegu. Jednak przynajmniej jest dość skuteczny.