Gabinet masażu śląsk – jak urządzić?

Podstawą sprzętu gabinetu spa jest łóżko do masażu. Należy pamiętać, że gabinet jest to nie tylko i wyłącznie miejsce odnowy fizycznej. Doświadczony gabinet masażu śląsk pomaga w zaspakajaniu podstawowych zapotrzebowań psychologicznych, a nawet psychoterapeutycznych. Relaks, odprężenie ciała ale też umysłu przy uboczu pachnącego, nadzwyczajnego i intymnego miejsca. To walory, które muszą być oddane klientom na niebywale dużym poziomie.

Wystrój wnętrz – nie zapominajmy, że efekt pierwszego wrażenia okazuje się najistotniejszy. Więc musimy wywrzeć na kliencie udaną aranżację wnętrza gabinetu. Obiekt będzie musiał przede wszystkim posiadać własny przytulny urok. Harmonia miłych, delikatnych odcieni, nastrój bezpiecznego ogniska – jest to idea na udaną aranżację gabinetu. Przylegałoby się wyłonić miękkie tkaniny a także tapety sprawiające klimat nastrojowości a także ciepłoty.

Oświetlenie – światło powinno być ciepłe plus budować przytulny nastrój. W trakcie zabiegów włącza się boczne światło czy też mobilne lampy. Ważna jest opcja regulacji nasilenia jasności. Całość wypełniają aromatyczne świece, kadzidełka ale też kominki. W trakcie zbytniego nasłonecznienia zaleca się zainwestować w żaluzje.

Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja – w gabinecie masażu powinno być ciepło, lecz nie za gorąco. Stały napływ powietrza zapobiega duchocie – zaduch przeszkadza relaksacji. Przed niejedną wizytą należy zadbać o przewietrzenie pomieszczenia. W okresie letnim warto zadbać o zachowanie temperatury na poziomie około 22 stopni Celsjusza.

Wyposażenie – niezbędne zaopatrzenie gabinetu masażu obejmuje: umywalkę, szafki na kosmetyki, ręczniki oraz bieliznę jednorazową, taboret z myślą o masażyście, szczebel upraszczający wejście a także zejście z łóżka, sprzęt grający z muzyką relaksacyjną, akcesoria używane do masażu. Podstawową cząstką uposażenia jest stół do masażu. Gdy wybieramy adekwatny stół powinniśmy zastanowić się, czy będziemy go używali do masażów w gabinecie albo też przynosili na masaże do mieszkania klienta. Jeśli mamy zamiar masować czy to w gabinecie czy to u konsumentów, wskazane jest zakupić składane łóżka do masażu. Dla masażysty często podróżującego składane łóżko będzie świetnym rozwiązaniem.

Parawany – istotnym składnikiem wyposażenia są parawany, które poza elementarnych funkcji maskująco – zakrywających, stanowią istotną część dekoracyjną gabinetu.

Kosmetyki i dezynfekcja – zaleca się zaopatrzyć się w sprawdzone olejki do masażu, jakich na rynku okazuje się niezwykle duży asortyment. W celu utrzymywania higieny powinniśmy wykorzystywać tylko i wyłącznie bezpieczne i sprawdzone środki.

Podstawowym czynnikiem gabinetu masażu jest toaleta z kabiną prysznicową, krzesło a także wieszak na szlafrok. W ośrodkach spa, konsument otrzymuje swój komplet bielizny a także przygotowuje się do zabiegów w szatni. Do gabinetu stawia się przygotowany do zabiegu. Ten główny element daje szansę na wartościowsze wykorzystanie danej powierzchni zabiegowej.