Jak znaleźć dobry zespół muzyczny?

Muzyka na żywo a nie z radiowego głośnika sprawdza się nie tylko na weselach, ale też na wielu innych imprezach. Jeżeli chcesz, aby impreza była udana, a goście zachwyceni, zadbaj o dobry zespół muzyczny.

Jak szukać zespołu? Na początku dobrym pomysłem jest popytanie wśród rodziny czy znajomych – taki zespół z polecenia zwykle się sprawdza, gdyż można wcześniej usłyszeć o nim konkretne opinie. Jeżeli jednak nikt nie jest w stanie nikogo polecić, trzeba zajrzeć do zasobów sieci. A tam takich zespołów jest naprawdę bez liku.

Na co zwracać uwagę

Warto zwrócić uwagę na to, jak długo grupa muzyków wspólnie gra, czy mają przygotowaną dyskografię do odsłuchania, czy zawsze grają i śpiewają na żywo, czy może śpiew owszem, ale podkłady lecą ze starej i dość zdartej płyty. Jeśli impreza ma być duża i ważna, a zespołowi trzeba będzie zapłacić spore pieniądze, warto posłuchać go w akcji. Profesjonalni muzycy pozwalają na wejście na inna imprezę, na której grają, aby potencjalny zleceniodawca mógł posłuchać i ocenić, czy spełniają jego oczekiwania. Dobrze jest też zapytać, czy zespół ma ściśle określony repertuar – na przykład kilka programów muzycznych do wyboru, czy wykonuje tez utwory na prośbę zleceniodawcy. A jeśli tak, to czy możliwa jest ich dowolna aranżacja. Im bardziej otwarci na współpracę sa muzycy, tym lepiej dla zbliżającej się imprezy.

Zacznij szukać na długo przed imprezą

Jeśli poszukujesz dobrego zespołu muzycznego, warto poszukiwania rozpocząć odpowiednio wcześniej. Bez względu na to, czy jest to kwartet smyczkowy, big band jazzowy czy zespół grający muzykę typowo weselną i biesiadną, na pewno ma obłożone terminy na wiele tygodni do przodu. Oczywiście, pod warunkiem, że są to naprawdę dobrzy muzycy. I odwrotnie – jeśli zespół każdy zaproponowany termin będzie miał wolny, może to oznaczać, że jednak nie jest tak dobry, jak się reklamuje. W takiej sytuacji lepiej odpuścić i szukać dalej.