Mezoterapia igłowa kraków

Menopauza to czas kiedy organizm kobiety wymaga kompleksowej opieki i ochrony.

Zwłaszcza w kwestii jaką są objawy menopauzy, bo to w końcu one wywołują w organizmie największe zawirowania. Na skutek zmniejszania poziomu wytwarzania hormonów (estrogen, progesteron i testosteron) wiele kobiet zauważa objawy takie jak: uderzenia gorąca, częsta dekoncentracja, migreny, nocne ”zalewanie” potem, ciągłe zmęczenie, wahania nastrojów i inne. Można wybrać bezpieczne preparaty roślinne bez recepty. Są one skomponowane z roślin, które działają, podobnie do kobiecych hormonów, mogą zatem złagodzić objawy menopauzy.

Pluskwica groniasta to roślina zawierająca związki niehormonalne,

które mają moc regulowania pracy układu nerwowego. Szczególnie łagodzą uderzenia gorąca, napięcie emocjonalne i trudności z zasypianiem w nocy. Nie ma ona wpływu na błonę śluzową macicy i gruczoły w piersiach, dlatego leki na bazie tej rośliny polecane są kobietom, które nie mogą zażywać leków zawierających estrogeny. Proponowane leki np. Remifrmin, Menofem, Klimaktobon.

Mezoterapia igłowa skutecznie przeciwdziała menopauzie

Czerwona konieczna to roślina będąca źródłem fitohormonów,

które uzupełniają niedobór estrogenów w organizmie kobiety. Jak działa? Ma moc zmniejszania nagłego zlewnia się potem. Leki na bazie czerwonej koniczyny mogą wpływać na śluzówkę macicy. Jej  długotrwale stosowanie może powodować częste plamienia. Proponowane leki np. Mabelle, Red Clover, Minapent Klimactiv.

Soja jest najpopularniejszym składnikiem leków stosowanych na objawy menopauzy. Zawiera fitoestrogeny. Warto wiedzieć, iż nie u wszystkich kobiet jednakowo skutecznie zadziała. Żeby organizm przetworzył te fitohormony, w jelitach muszą znajdować się odpowiednie szczepy bakterii. Nie każda kobieta ma wymaganą florę w jelitach. Jeśli nie widać efektów po miesiącu należy wybrać inny preparat. Proponowane leki np. Climagyn, Soyfem, Hoppel Herz Activ-Meno.

Suplementy diety i leki ziołowe bez recepty są w 100% bezpieczne porównując je z hormonami, jakie przepisują najczęściej ginekolodzy. Menopauza i objawy to  w dzisiejszych czasach bardzo popularny temat z dziedziny zdrowia, o którym wiele się mówi. A jeszcze niedawno stanowił on krępujący temat. Warto wypróbować je i pomóc swojemu organizmowi. Dodatkowo możesz stosować odpowiednie, ziołowe suplementy. Pamiętaj jednak, że te dostępne w aptece zwykle są syntetyczne i niekoniecznie dla nas dobre. Powodzenia