Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 odpowiedzią na marzenia o naturalnie wyglądającym wachlarzu rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 polega na połączeniu specjalnie do tego przeznaczonym klejem jednej rzęsy klientki z rzęsą sztuczną. Efekt, który uzyskamy zależy od rodzaju sztucznej rzęsy, którą wybierzemy. Są panie, którym zależy na naturalnym efekcie- i te sięgną po futro norek, są również takie które uwielbiają spektakularny efekt i postawią na grubsze i bardziej widoczne rzęski. Metodą 1:1 można uzyskać zarówno przedłużenie jak i pogrubienie własnych rzęs. Bardzo ważne jest aby słuchać rad kosmetyczki, która fachowym okiem oceni jaka długość i grubość nie spowoduje przeciążenia naturalnych rzęs, co skutkować mogłoby szybszym wypadaniem i powstawaniem brzydko wyglądających ubytków.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, a preparaty stosowane w trakcie, są testowane dermatologicznie. Efekt utrzymuje się ok, 2-3 tygodni co ma związek z naturalnym cyklem odbudowy rzęs , które mniej więcej w tym okresie wypadają, ustępując miejsce nowym, które wyrastając wypychają „stare”. Istnieją opinie wedle których przedłużanie niszczy rzęsy, nie są one jednak potwierdzone. Rzęsy wymieniają się w naturalnym cyklu, więc nowe, do których nie zostały przytwierdzone sztuczne rzęski nie odczują na sobie skutków poprzedniego zabiegu. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu własnych rzęs możemy w trakcie zagęszczania korzystać z dostępnych na rynku odżywek, zwracając uwagę na to czy producent zaznaczył na opakowaniu, że składniki preparatu nie wychodzą w reakcję z klejem użytym do zabiegu.

Przy profesjonalnym przedłużaniu rzęs metodą 1:1 musimy zarezerwować sobie minimum 2 godziny. Tyle mniej więcej trwa precyzyjne założenie i rozdzielenie rzęsek.